Lae alla PDF


Registreerimine

Et portaalis oma tooteid müüa on teil vajalik kasutajaks registreeruda, selleks tuleb portaali pealehel vajutada nupule "Soovin müüa" ning avanenud aknas vajutada nupule "Registreeri". Edukaks registreerimiseks on korrektselt vaja täita järgnevad väljad:

E-mail

Sisestage e-maili aadress, mis saab ka teie kasutajatunnuseks ning mille kaudu hakkab toimuma suhtlus portaaliga.

Salasõna

Sisestage salasõna, millega saate hiljem portaali sisse logida.

Salasõna kinnitus

Sisestage oma salasõna uuesti, veendumaks, et salasõna sai õigesti kirjutatud.

Nimi

Sisestage oma ees- ja perekonnanimi. Pole kohustuslik!

Telefon

Sisestage oma telefoni number. Pole kohustuslik!

Koduleht

Sisestage oma kodulehe aadress. (nt. www.minuleht.ee) Pole kohustuslik!

Maakond

Valige menüüst maakond, vastavalt oma talu asukohale.

Linn/Vald

Valige menüüst linn või vald vastavalt oma talu asukohale.

Aadress

Sisestage oma täpsem aadress nt. Küla nimi. Kui kaardilt seda ei leita või see pole piisavalt täpne siis nihutage kaardil olev lipp võimalikult täpselt oma talu asukoha peale.

Kasutaja pildid

Pildid, mida teised kasutajad näevad teie kohta kui avavad kaardilt teie kuulutuste lehe. Pildi lisamiseks vajutage nupul Browse.../Lehitse... (olenevalt teie veebilehitsejast) ning avanevas aknas valige oma arvutist välja pilt, mida lisada soovite.  Võimalik on lisada kuni viis pilti. Iga järgneva lisamiseks toimige nagu esimese puhul. Pilte saab eemaldada lisatud pildi kõrval olevast nupust „kustuta“.

Registreeri kasutaja andmed

Kui kõik vajalikud väljad on täidetud ning asukoht on paigas vajuta nuppu reigistreerimiseks. Ning teid suunatakse edasi müügikuulutuse lisamise lehele.

Müügikuulutuse lisamine

Kuulutuse lisamiseks tuleb teil portaali pealehel vajutada nupule "Soovin müüa" ning oma kasutajanimega sisse logida. Kui teil puudub kasutajakonto tuleb eelnevalt registreerida. Eduka sisselogimise korral suunatakse teid müügikuulutuse lisamise lehele, kus tuleb korrektselt ära täita järgnevad väljad

Toote nimi

Sisestage toote nimi, mida soovite müüa. Näiteks "Kartul".

Kogus

Sisestage kogus, mida müüa soovite. Kui soovite müüa näiteks 200 kg siis sisestage 200.

Ühik

Sisestage koguse ühik. Näiteks kg, l, t, kott jne.

Toote sort

Teie poolt müüdava toote sort. Näiteks kartuli puhul Jõgeva Kollane vms.

Toote kirjeldus

Sisestage siia kõik lisainfo, mida soovite toote kohta lisada.

Ostukuulutusele pildi lisamiseks vajutage nupul Browse.../Lehitse... (olenevalt teie veebilehitsejast) ning avanevas aknas valige oma arvutist välja pilt, mida lisada soovite. Võimalik on lisada kuni viis pilti. Iga järgneva lisamiseks toimige nagu esimese puhul. Pilte saab eemaldada lisatud pildi kõrval olevast nupust „kustuta“.

Müügikuulutuste vaatamine

Kui te soovite vaadata portaalis olevaid müügipakkumisi, siis vajutage portaali pealehel asuvat nuppu "Vaata müügikuulutusi". Nupule vajutades avaneb teile leht kaardirakendusega, kus on kuvatud aktiivsed müügikuulutused.

Ostusoovi lisamine

Kui te ei leidnud portaalis olevatest müügikuulutustest vajalikku toodet, siis on teil võimalik lisada oma ostukuulutus, mille kaudu kaupmehed saavad selle toote olemasolul teile pakkumisi teha.

Ostukuulutuse lisamiseks vajutage portaali pealehel asuvale nupule "Vaata ostukuulutusi" ning avanenud lehel tuleb klikkida nupule "Lisa ostukuulutus". Sama nupp asub ka müügikuulutuste vaatamisel kaardirakendusest üleval lehe paremas osas. Nupule vajudates avaneb ostukuulutuse lisamise vorm, milles on vaja ära täita järgnevad väljad:

Toote nimi

Sisestage siia toote nimi, mida osta soovite. Näiteks "Kartul".

Kontakt

Sisestage siia kontaktandmed, mille kaudu ostukuulutuse vaatajad teiega ühendust saavad võtta. Näiteks telefon ja/või e-mail.

Aegub

Sisestage siia kuupäev, millal teie ostusoov aegub ja ta kuulutuste seast automaatselt maha võetakse.

Kogus

Sisestage siia kui palju te antud toodet osta soovite. Näiteks 100 kg.

Info

Siia kirjutage kõik täiendav info oma ostukuulutuse kohta.

Kaardi komponentide seletus

Lipu markerIga selline lipp kaardil märgib kaupmeest, kes midagi müüb. Vajutades kaardil lipule, saab antud kaupmehe ning tema pakkumiste kohta täpsemat infot.

Klastri markerSee ikoon näitab, et antud alasse on koondunud rohkem kui üks kaupmees. Number ikooni keskel näitab, mitu kaupmeest antud alasse koondunud on. Vajutades ikoonile tuuakse kaupmehed eraldi lipukestena nähtavale.

Kaardil navigeerimine

Kaardil asukoha muutmiseks liigutage hiire kursor kaardi peale, vajutage alla hiire vasak nupp ning seda all hoides liigutage hiirt kuni jõuate soovitud asukohani. Kaardi suurendusaste muutmiseks liigutade kursor kohta, mille suurendusastet muuta soovite. Kaarti suurendusastme vähendamiseks liigutage hiire rullikut endast eemale, suurendamiseks enda poole.

Liigutades hiire kursori mingile kaartil asuva lipu peale näidatakse mida antud kaupmees müüb. Kui pakutavate toodete seas leidub teile sobiv kaup, siis tehke antud lipu peale hiirega vasakklikk, mille järel kuvatakse info antud kaupmehe kohta. Et saada täpsemaid andmeid müüdava kauba kohta tuleb avanenud vaates vajutada lingile „Rohkem infot“, mille järel avaneb leht kaupmehe poolt müüdavate toodetega koos kirjelduse, koguse ja hinnaga.

Otsing

Kindlate toodete või müüjate otsimiseks kaardilt kasutage kaardi üleval olevat otsingukasti. Sisestage sinna soovitud kauba või müüja nimi ja vajutage otsi nuppu. Tulemused kuvatakse kaardil.

Täpsem otsing

Toote nimi

Saate otsida mingit kindlat toodet.

Raadius (km)

Saate otsida enda asukohast mingis kindlas raadiuses asuvaid tooteid/talunikke.

Taluniku nimi

Saate otsida mingit kindlat talunikku.

Toote kirjeldus

Saate otsida mingile kirjeldusele vastavat toodet.

Toote sort

Saate otsida kindlat sorti toodet.

Teekonna leidmine

Et leida teekonda taluniku ja enda asukoha vahel tehke vasakklikk kollasel taluniku ikoonil ning avanenud infomullil vajutage nupule "Näita teekonda". Kaardile kantakse teekond taluniku juurest teie arvatava asukohani. Enda asukoha muutmiseks klikkige maja ikoonil ja lohistage see soovitud asukohta. Teile näidatakse ka vahemaa pikkust.

Tagasi esilehele


© Elavtoit.comOÜ Softpro, Argo Vilberg, argo@elavtoit.com, 5575868