1. Elavtoit.com paneb oma lehel suurt rõhku oma filosoofia tutvustamisele. Kuidas seletaksid toidu "energeetikat" inimesele, kelle jaoks sellist asja ei eksisteeri, kuidas paneksid nemad huvituma kodumaisest kaubast?
Energeetika eksisteerib kõigi jaoks. Üks tuntumaid energiaid, mida kõik on kogenud, on armastus. Kes ei tahaks siis armastada ja olla armastatud? Toidus sisalduva sobiva energiabuketi tunneb inimene ära selle järgi, kas tal on selle toidu söömiseks isu.
Isuga on ühed kummalised lood, sest vastavalt sellele, milline on teie hetkeseis teie psüühikamaailmas, vastavalt sellele on määratud teie isu. Kui inimesel on näiteks kaklemise isu, siis on tal isu vürtsiste toitude järele. Kui inimesel on depressioon ehk puudub elamise isu, siis pole talle ükski toit isuäratav.
Parim maitsemääraja oleks see, kui maitsta loodussaadusi ehedalt ilma lisaaineteta (sool, suhkur, vürtsid, kõikvõimalikud E-ained), mis peidavad toidu esialgse maitse ära. Maitse on see, mis ütleb, kas selle toidu koondenergia teile sobib või mitte.
Kodumaine toit on selles suhtes paremini vastuvõetav, et selle energeetika järgib kohalikku kultuuriruumi ja kohalikku psüühikamaalima. Kehal pole vaja vaeva näha toidust selliste välismaiste energiabukettide eemaldamisega, mis on tema jaoks võõrad/vaenulikud.
Kui inimene tunneb peale toidu söömist väsimust, siis on see märk sellest, et ta keha suunas oma jõuvarud toidus olevate mürkide neutraliseerimiseks. See on parim toidu kvaliteedi testimise moodus.
2. Kuidas sündis üldse idee luua säärane rakendus? Idee on ju suisa geniaalne, ent samas täiesti lihtne - luua interaktiivne kaart, kus oleks märgitud erinevate toodete müüjad.
Küsisin enda käest, kas mul on eesti rahvale anda midagi sellist, mida saaksid kõik fännata. Ja siis see idee tuligi.
3. Kuidas tundub, kas kohalikust toodangust huvituvaid inimesi tuleb üha juurde, või on see osa eestlastest pigem kindel kontingent nn ökoinimesi? Pean silmas just tarbijaid, mitte pakkujaid.
Mida rohkem inimesi avastab, et paljud terviseprobleemid on seotud sellega, mida nad söövad, seda „kuumemaks” muutub kohalik toidulava. Head (loe tervislikku) toitu tahavad kõik.
4. Lähtudes sinu lehe poolt loodud filosoofiast - kas süüa välismaist kaupa on kahjulik või mitte?
Arvan, et välismaise toidu võiks kuulutada teiseseks ja kohaliku toidu esmaseks. Me ei saa ega tohi eirata väljast sissetulevat energiat – muidu paneme oma arengu seisma. Küll aga peame kontrollima seda, et välismaailm meid alla ei neelaks.
5. Millised on tulevikuplaanid? Kuhu tahab elavtoit.com jõuda näiteks kahe aasta pärast? Millisena näed siis meie kohaliku toidu turgu?
Usun, et see sait saab populaarseks. Minu jaoks on põnev see, et varem või hiljem avastab ametnik, et poest ostetud toidul pole seda väärtust mis maalt otse hangitud toidul. Mis näoga ta läheb taluniku juurde toitu hankima, kui ta eelnevalt seda sama talunikku on aastaid kõikvõimalike seadustega ruineerinud…